Bell-Milk - dodatek do pasz dla krów mlecznych

14386 Bell-Milk trendy to kompozycja naturalnych wyciągów z oregano, rozmarynu, kminku i mięty. Stanowi wartościowy dodatek do pasz dla krów.

Nasza mieszanka chroni wymiona przed infekcjami i poprawia kondycję zdrowotną zwierząt. Wyciąg z oregano ma działanie antybakteryjne i antyoksydacyjne, a także pobudza układ immunologiczny. Wyciąg z rozmarynu działa antyseptycznie, chroni przed oksydacją, polepsza trawienie. Wyciąg z kminku stymuluje gruczoły mlekowe krów do dłuższej produkcji mleka, oprócz tego kminek wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego. Pobudza apetyt i wydzielanie soków trawiennych, działa przeciwgnilnie, chroni przed kolkami i wzdęciami. Poprawia smak paszy. Wyciąg z mięty pieprzowej odznacza się pozytywnym wpływem na układ pokarmowy. Poprawia apetyt, stymuluje przepływ żółci i soków żołądkowych, działa relaksująco na mięśnie jelit, łagodzi wzdęcia oraz przeciwdziała biegunkom.

Liczba komórek somatycznych (LKS) jest to podstawowy parametr klasyfikacji mleka surowego. Mleko o małej zawartości elementów komórkowych odznacza się wysoką jakością, dużą wartością odżywczą i przydatnością technologiczną. Liczba komórek somatycznych wiąże się głównie ze stanem zdrowotnym wymienia, jednak na ten parametr mają wpływ również takie czynniki jak stadium laktacji, wydajność, wiek krowy, warunki higieniczne, pora roku, stres oraz żywienie.

Dodatek do pasz Bell-Milk nie wymaga zachowania karencji, dzięki czemu może być stosowany w stanach podklinicznego mastitis (zapalenia wymienia). Preparat Bell-Milk nie ma wpływu na procentową zawartość tłuszczu, białka, laktozy oraz suchej masy w mleku.

Dzięki swemu unikatowemu składowi Bell-Milk trendy zapewnia:

  • wyraźne zmniejszenie LKS i utrzymywanie jej na niskim poziomie
  • pozytywny wpływ na wytrwałość laktacji
  • zachowanie dobrej wydajności w produkcji mleka
  • ochronę i regenerację nabłonka wymienia
  • poprawę stanu zdrowotnego gruczołu mlecznego u krów.

Działanie preparatu zostały potwierdzone przez Instytut Zootechniki w Pawłowicach i stosujących preparat polskich hodowców.
Stosowanie - do paszy – 10g/dzień/1 krowa Bell-Milk trendy to niski koszt – zaledwie 20gr/dzień/1 krowa!
Opakowanie – kartony po 5 kg. Regularnie stosowany dodatek do pasz Bell-Milk trendy daje pewność stabilnego obniżenia LKS.